Sava māja un zeme pie jūras jau nākamajā vasarā? Tas ir iespējams! 
Īpašnieks meklē kārtīgu pircēju vienam no diviem unikāliem zemesgabaliem ar apbūves iespējām pie jūras Vidzemes jūrmalā.

Daudzi tiecas dzīvot un pavadīt laiku jūras tuvumā, taču vairums var vien ar baltu skaudību lūkoties uz tiem, kuriem dota iespēja ikdienā baudīt dzīvi pie jūras savos īpašumos.  Zeme pie jūras – ideāla paslēptuve no ikdienas.

Ķurmragā https://lv.wikipedia.org/wiki/Ķurmrags – Vidzemes piekrastē, ainaviskā vietā, šobrīd iegādei ir pieejams viens no diviem zemesgabaliem pirmajā un otrajā līnijā, kas ir pēdējie piedāvājumā esošie ar apbūves iespējām zemesgabali šajā apkaimē.

zeme pie jūras

ZEME PIE JŪRAS – ĪPAŠUMS PIRMAJĀ LĪNIJĀ

10,4 ha plašs īpašums jūras krasta pirmajā līnijā ar savu stāvkrastu, ar apbūves iespējām. Īpašums sastāv no lauksaimniecības zemes 4,64 ha un meža zemes 5,49 ha platībā. Iespēja izveidot labiekārtotu privāto noeju uz pludmali. Šis īpašums ir ar savu īpašu un unikālu “slepeno odziņu” perspektīvā, taču par to potenciālais pircējs uzzinās tikai no pārdevēja pie īpašuma apskates klātienē.

Šajā īpašumā 2020.gada vasarā ir oficiāli reģistrēts arī savs dižozols – stalts ozolu dvīnis 5,14m apkārtmērā un ar diviem stumbriem. Tāpēc jaunajam īpašniekam ir ekskluzīva iespēja dot tam savu – īpašu vārdu un iemūžināt kartēs un vēsturē.

Par labu šim īpašumam ir nostiprināts servitūts uz kaimiņa zemesgabalu – iebraucamais ceļš no pašvaldības ceļa. Pie iebraucamā ceļa sākuma tiks izvietota ceļa zīme “iebraukt aizliegts”.

Vairāk informācijas sadaļā https://zemepiejuras.lv/10-4/

zeme pie jūras

ZEME PIE JŪRAS – ĪPAŠUMS OTRAJĀ LĪNIJĀ

Īpašums 10,58 ha platībā, otrajā līnijā no pludmales, uzreiz aiz kāpas. Īpašums sastāv no 4,29 ha lauksaimniecības zemes un 4,85 ha meža zemes.

Par labu īpašumam ir nostiprināts servitūts uz kaimiņa zemesgabalu 1. līnijā – noeja uz jūru, tāpēc jaunajam īpašniekam pludmale būs pieejama dažu minūšu gājiena attālumā. Šī zemesgabala priekšrocība ir daudz plašākas apbūves iespējas gan savām privātām vajadzībām, gan biznesa interesēs. Jā – otrā līnija, taču lietainos un vējainos laikapastākļos aiz kāpas ir daudz klusāk un patīkamāk nekā pašā krastā, bet tajā pašā laikā, karstākajās vasaras dienās šeit no jūras piekļūst veldzējošas vēja pūsmas. Pie privātā iebraucamā ceļa pieslēguma pašvaldības ceļam ir  saskaņota ceļa zīmes “iebraukt aizliegts” izvietošana.

Vairāk informācijas sadaļā https://zemepiejuras.lv/10-6/

zeme pie jūras

RĪCĪBAS BRĪVĪBA APBŪVEI

Kaut arī zeme pie jūras parasti tiek saistīta sarežģītu apbūves normatīvo regulējumu, tomēr abi īpašumi ir ar visai plašām apbūves iespējām. Lauksaimniecības zemē atļauta viensētas būvniecība – dzīvojamā māja ar saimniecības ēkām un palīgēkām (pieļaujamā apbūves blīvuma platība jeb ēku pamatu kopējā platība ir ne vairāk kā 2000 m2. Maksimālais atļautais ēkas augstums – 12 m). Ir veikta topogrāfiskā uzmērīšana un izstrādāts dzīvojamās mājas projekts ar ēkas piesaisti. Taču saullēkti no meža puses un saulrieti no jūras puses jaunajam īpašniekam noteikti raisīs jaunas idejas par īpašumu attīstīšanu, tāpēc iespējams izstrādāt un saskaņot arī citu mājas projektu. Būvatļauja tiks izsniegta uz jaunā īpašnieka vārda.

Īpašumu cenā ir iekļauta elektrības pieslēguma izbūve saskaņā ar saņemtajiem AS Sadales tīkls tehniskajiem noteikumiem, kā arī spice / aka ūdens apgādei.

Lai gan īpašumi atrodas dabas liegumā “Vidzemes akmeņainā jūrmala”, šeit ir rīcības brīvība piepildīt jauno īpašnieku sapņus un vēlmes privātai, vai saprātīgai biznesa apbūvei 100% ekoloģiski tīrā vidē un īpaši aizsargājamā dabas teritorijā – nekādu apbūves iespējas apgrūtinošu īpaši aizsargājamu biotopu, mikroliegumu un līdzīgu apgrūtinājumu apbūvējamā teritorijā nav, ko apliecina sertificēta dabas eksperta atzinums, kas iekļauts jaunajā apstiprinātajā dabas lieguma dabas aizsardzības plānā.

VIETA, KUR NETRAUCĒS SVEŠI SKATIENI

Ķurmrags patiesi ir īpaša vieta ar iespēju dzīvot absolūti privātā, klusā un noslēgtā vidē, prom no liekas sabiedrības un uzmanības, kur netraucēs sveši skatieni un ziņkārīgi garāmgājēji lielā skaitā. Ekskluzīvs pretstats cita veida ekskluzīviem piepilsētas piejūras īpašumu piedāvājumiem, kur Tu esi sabiedrības, preses un citu ziņkārīgo acu redzeslokā un Tava īpašuma platība neļauj saglabāt savu privātumu un komfortu.  Šeit praktiski nenotiek nekāda transporta kustība, jo, izņemot uz dažiem tālākiem kaimiņu īpašumiem, blakus esošais pašvaldības ceļš nekur neved – tas atduras strupceļā pie Ežurgām. Par privātumu gādā arī ceļa zīme “stāvēt aizliegts”, kuras neievērošana paredz 350 EUR lielu sodu. Tāpēc, ja nevēlies lieku publicitāti un nevēlamu personu uzmanību, tad Ķurmrags un šī zeme pie jūras ir vieta Tavam īpašumam.

Abus īpašumus ieskauj 100% ekoloģiski tīra vide, ar pļavām dzērvju un stirnu vērošanai, un savu meža teritoriju sēņošanai, ogošanai un malkai kamīnam. Nenovērtējama ir arī privātā noeja uz pludmali un, protams, skats pa logiem uz jūru pirmās līnijas īpašumā, kas būs kā acis un dvēseli priecējoša, vērtību nezaudējoša dzīvā glezna jebkurā gadalaikā.

AR BIZNESA POTENCIĀLU

Šobrīd turpinās īpašumu labiekārtošanas process. Procesā ir piegulošā meža robežjoslas pārveide par mežaparka zonu. Iespējams, jau šogad īpašumus būs iespējams sadalīt divās daļās, tāpēc tie ir perspektīvi arī no biznesa viedokļa jau tuvākajā nākotnē. Piemēram, lai attīstītu viesu namu vai citu ekskluzīvu atpūtas vietu Baltijas jūras burvības baudītājiem. Arī lokācijas vieta šādam mērķim ir ļoti pateicīga – tuvu dažādi tūrisma objekti (300m attālumā Ķurmraga bāka, 4km pastaigas attālumā Rankuļrags, 5km – Veczemju klintis u.c) un garām ved vairāki populāri tūrisma maršruti. Īpašumi robežojas ar pašvaldības ceļu Tūja – Ežurgas, no kura līdz apbūves vietai ir savs privāts iebraucamais ceļš, tāpēc neatkarīgi no īpašuma attīstīšanas mērķa (sev pašam, tūrisma biznesam utml) attālums līdz tuvākajai kaimiņu mājai ir 150 – 500m, atkarībā no izvēlētā īpašuma, apbūves vietas un mērķa. Urbānās civilizācijas piekritējiem, vai arī tiem, kam tā nepieciešama ikdienā, noteikti patiks attālums līdz VIA Baltica šosejai – tikai 4 km, braucot pa visos gadalaikos labi uzturēto Latvijas valsts mežu Brīvnieku stigu. Savukārt attālums pa VIA Baltica trasi līdz Rīgai ir tikai 70 km. Rīga no šīs miera ostas ir tikai nepilnas stundas attālumā! Ekskluzīva alternatīva Jūrmalai un Rīgas jūras līča Kurzemes jūrmalas piekrastei, ja regulāri un ātri nepieciešams nokļūt galvaspilsētā. 

Potenciālajam pircējam tiek piedāvāta iespēja izvēlēties un iegādāties tikai vienu no šiem diviem īpašumiem pie jūras, jo otru pārdevējs patur sev un turpmāk būs jaunā īpašnieka kaimiņš dažu simtu metru attālumā.

SASKAŅĀ AR SEVI, DABU UN APKĀRTĒJIEM

Abi īpašumi atrodas dabas lieguma “Vidzemes akmeņainā jūrmala” teritorijā, tāpēc ir labi, ja ir kāds, kas palīdz ar savu gadu garumā iegūto pieredzi un zināšanām šajā lietā un šajā īpašajā vietā. Tāpēc jaunajam īpašniekam ir iespēja pēc īpašuma iegādes turpināt tālāku sadarbību ar pārdevēju (nu jau arī kā savu kaimiņu), kurš piedāvā realizēt visu tālāko īpašuma attīstīšanas un izbūves projektu no Jūsu ieceres “līdz atslēgai”, ievērojot gan šai vietai specifiskos normatīvos aktus un citas nianses, gan citu Ķurmraga kaimiņu intereses, kā arī turpmāku īpašuma apsaimniekošanu, pārvaldīšanu un attīstīšanu.